Ministerstvo financí podporuje vietnamské podnikatele při přípravě na evidenci tržeb

13.06.2016

V neděli 12. června 2016 se v prostorách obchodního a kulturního centra SAPA Praha uskutečnila konference s názvem „Fámy a fakta o EET“, kterou uspořádal Svaz vietnamských studentů a mládeže a Svaz vietnamských podnikatelů v ČR ve spolupráci s Ministerstvem financí a Finanční správou. Jejím cílem bylo seznámit vietnamské obchodníky s tím, co pro ně bude elektronická evidenci tržeb znamenat v podnikatelské praxi. Tato událost navíc zahájila spolupráci resortu se zástupci vietnamských profesních svazů a organizací při přípravě jejich podnikatelů na evidenci tržeb.

„Považuji za velmi důležité aktivně o evidenci tržeb komunikovat se všemi, kterých se to týká. Proto si velmi cením iniciativy vietnamským podnikatelů s námi spolupracovat,“ prohlásil ministr financí Andrej Babiš při slavnostním zahájení. Kromě ministra financí se konference zúčastnila náměstkyně ministra financí Alena Schillerová, která zde téměř čtyř stům podnikatelům představila základní informace o evidenci tržeb a společně s metodiky resortu jim radila, jak se na ní připravit. „Jsem velice ráda, že vietnamská komunita má o informace k evidenci tržeb tak velký zájem. Je pro nás důležité, aby byla tato skupina podnikatelů maximálně informována, a to ve svém rodném jazyce,“ uvedla náměstkyně Alena Schillerová. Na závěr konference byly zodpovězeny písemné dotazy návštěvníků a proběhla diskuze, do níž se řada z nich zapojila.

Odborníci z Ministerstva financí a Finanční správy jsou připraveni poskytnout maximálně možnou podporu formou pořádání přednášek, seminářů a tvorbě informačních a edukačních materiálů či návodných videí, a to nejen při přípravách na evidenci tržeb. Do budoucna je také plánována širší koncepce finanční gramotnosti speciálně určená pro tuto skupinu podnikatelů.

Fotografie z akce

Videozáznam z konference

Nacházíte se zde: