Infolinka k evidenci tržeb odbavila prvních 1000 volajících

31.08.2016

Dotazy od více než tisícovky volajících zodpověděli za první měsíc fungování informační telefonní linky k elektronické evidenci tržeb zaměstnanci Finanční správy. Tato speciální infolinka je v provozu od 1. srpna a slouží k zodpovídání metodických dotazů od podnikatelů a občanů.

„Zájem o službu infolinky roste den ode dne. Nejvíce podnikatele zajímá, zda právě jejich činnost spadá pod evidenci, od kdy přesně musí tržby evidovat a co si k tomu musí pořídit“, shrnul první zkušenosti s provozem linky Martin Janeček, generální ředitel Generálního finančního ředitelství.

Infolinka je k dispozici v pracovních dnech od 9:00 do 17.00 hodin. V současné chvíli je na telefonním čísle 225 092 392 připraveno 30 operátorů, avšak v nejexponovanějších časech může být do provozu zapojeno až 100 aktivních operátorů. Většinu dotazů jsou schopni operátoři zodpovědět během hovoru, v případě složitějšího dotazu po zkonzultování zavolají odpověď zpět volajícímu.

Kompletní informace o evidenci tržeb, a to jak pro podnikatele, firmy, tak pro vývojáře i širokou veřejnost, naleznete na www.etrzby.cz. Stejně jako velmi užitečný souhrn nejčastějších dotazů a odpovědí: Nejčastější dotazy podnikatelů.

Nacházíte se zde: