Pozvánka na konferenci "EVIDENCE TRŽEB V PRAXI"

29.09.2016

Ministerstvo financí, Finanční správa ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR pořádají v úterý 25. 10. 2016 v Kongresovém centru Praha doposud nejvýznamnější akci k tématu elektronické evidence tržeb.

Konference s názvem „Evidence tržeb v praxi“ nabídne nejnovější informace a praktické rady pro podnikatele, jak se na evidenci tržeb připravit. Návštěvníci budou mít rovněž možnost pokládat řečníkům otázky a zapojovat se do diskuzí. Z organizačních důvodů bychom Vás rádi poprosili o registraci na adrese www.amsp.cz/modules/forms/index.php?idf=240.

Souběžně s konferencí proběhne veletrh, na němž se představí firmy poskytující pokladní systémy a zařízení pro evidenci tržeb. Na veletrhu nebude chybět praktická ukázka evidence tržeb v praxi, ani info stánek Ministerstva financí a Finanční správy, na kterém budou metodici EET k dispozici pro zodpovídání dotazů.

Máte-li zájem zúčastnit se veletrhu jako vystavovatel, obraťte se prosím na paní Markétu Šandovou z AMSP, sandova@amsp.cz, která Vám sdělí podrobnější informace.

Vstup na konferenci i veletrh je zdarma.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Pozvánka ve formátu PDF

Program

9:00 – 10:00 Registrace

10:00 - 10:30 Úvodní společenský blok

  • Andrej Babiš, ministr financí
  • Alena Schillerová, náměstkyně ministra financí pro daně a cla
  • Karel Havlíček, předseda AMSP ČR

10:30- 12:00 Odborný blok ministerstva financí + diskuse

  • Alena Schillerová, náměstkyně ministra financí pro daně a cla
  • Martin Janeček, generální ředitel GFŘ
  • Jiří Fridrich, ředitel Sekce informatiky GFŘ
  • metodici MF, FS

V tomto bloku bude vysvětleno, koho a jakých transakcí se evidence týká a jak celý systém funguje. Dále bude detailně popsán harmonogram evidence a také kroky, jak se přihlásit k EET (podání žádosti o autentizační údaje a jejich vydání přihlášení se na portál EET, zaevidování provozoven, stažení certifikátů, udělení přístupů). Během diskuze budou zodpovězeny nejčastější dotazy.

12:00 – 13:00 Přestávka - oběd

13:00 – 14:30 Blok AMSP ČR – Prezentace dodavatelů pokladních řešení pro EET

14:30 – 15:30 Technické aspekty, kontroly a sankce + diskuse

  • Martin Janeček, generální ředitel GFŘ
  • metodici MF, FS

V této části bude vysvětleno, jak řešit situace, které mohou při evidenci tržeb nastat. V tomto bloku zazní také informace o technickém zabezpečení či o průběhu kontrol a možných sankcích, které podnikateli za porušení zákona hrozí. Během diskuze budou zodpovězeny nejčastější dotazy.

9:00 – 17:00 Po celý den bude probíhat expozice pokladních řešení a doprovodný program.

Nacházíte se zde: