Konferenci o Etržbách a veletrh pokladních řešení navštívilo 1200 podnikatelů

26.10.2016

Konferenci Evidence tržeb v praxi a doprovodný veletrh pokladních zařízení, která se uskutečnila v úterý 25. října v pražském Kongresovém centru, navštívilo rekordních 1200 podnikatelů a živnostníků. V rámci veletrhu si prohlédli nabídku pokladních řešení od celkem 27 vystavovatelů.

V průběhu odborného bloku ministr financí Andrej Babiš, náměstkyně pro daně a cla Alena Schillerová, generální ředitel Finanční správy Martin Janeček a metodici rezortu specializovaní na evidenci tržeb detailně představili harmonogram evidence a také kroky, jak se do systému přihlásit. Po celou dobu také zodpovídali veškeré dotazy přítomných. Dosud nejvýznamnější akci k elektronické evidenci tržeb uspořádalo Ministerstvo financí společně s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Konferenci také obohatily zkušenosti podnikatelů, kteří již otestovali, jak bude evidence tržeb fungovat v praxi. S pozitivními výsledky zkušebního provozu seznámil přítomné podnikatele pan Viliam Sivek, majitel rodinného podniku Sivek Hotels.

Obdobná akce se uskuteční již příští pátek 4. listopadu v historickém komplexu Trojhalí Karolina v Ostravě. Vstup na konferenci a veletrh je opět zdarma po předchozí registraci.

 

Přílohy

Nacházíte se zde: