Finanční správa, realizátor projektu Elektronické evidence tržeb (etržeb), zveřejnila pro IT vývojáře formát a strukturu údajů o evidovaných tržbách

11.05.2016

Finanční správa zveřejnila na oficiálním webu etržeb technickou specifikaci pro účely vývoje či úpravy pokladních zařízení. Tento dokument není určen primárně podnikatelům, firmám ani zákazníkům, ale je určen především přímo IT vývojářům softwarů.

Publikovaný dokument popisuje datové rozhraní pro příjem a potvrzování datových zpráv obsahujících údaje o tržbě, které jsou podnikatelé povinni zasílat pro každou uskutečněnou tržbu podle zákona o evidenci tržeb.

Detailní popis datového rozhraní etržeb byl zveřejněn na oficiálních webových stránkách projektu www.etrzby.cz pod záložkou IT/ Vývojář. Technická dokumentace obsahuje kromě podrobného popisu formátu a struktury datových zpráv evidovaných tržeb i definici XML schematu a definici webových služeb pro komunikaci.

Finanční správa plánuje v průběhu června 2016 zajistit PlayGround, tj. integrační prostředí pro testování výrobců pokladních systémů a vývojářů SW, včetně technické podpory. Od 1. září 2016 pak Finanční správa zahájí proces přidělování autentizačních údajů, a to včetně správy údajů o provozovnách a certifikátech na portálu Finanční správy a přibližně 1 měsíc před účinností zákona, tj. v listopadu 2016 bude zajištěno testovací prostředí pro zasílání údajů o evidovaných tržbách, které umožní podnikatelům otestovat funkčnost jejich pokladních zařízení.

Ing. Petra Petlachová
Ředitelka Odboru komunikace, tisková mluvčí
Generální finanční ředitelství

Nacházíte se zde: