Příběhy ze života Daňka Krátila

19.02.2016

Níže naleznete naučnou brožurku Finanční správy ČR, kde je formou vtipných kreslených příběhů vysvětleno, proč je daňová správa bez patřičných nástrojů a bez Vaší pomoci na krácení daní krátká.

V osmi příbězích na motivy skutečných událostí z praxe finančních kontrolorů jsou popsány nešvary, jako například nepřiznávání skutečných tržeb nebo zaměstnávání načerno. Podle statistik u nás za jediný rok daňoví podvodníci nepřiznají příjmy ve výši více jak 160 mld. korun a okradou stát o 80 mld. korun na DPH.

Příběhy mají upozornit na fakt, že MY všichni tím přicházíme o daně, které by pomohly například v nemocnicích nebo ve školách. Pokud by měla Finanční správa již dříve účinné nástroje typu kontrolního hlášení či elektronické evidence tržeb, brali bychom si všichni účtenky a nenechávali se zaměstnávat načerno, nedocházelo by k daňovým únikům v tak masovém měřítku.

Hlavní postavou kreslených příběhů je šejdíř Daněk Krátil, užívající si komfortu služeb státu, který mu sponzorují poctiví daňoví poplatníci. Finanční správa v jednotlivých příbězích problémy otevřeně pojmenovává, vysvětluje dopady podvodných jednání a ukazuje možnosti řešení.

Komiks Daňka Krátila 2015

Příběhy ze života Daňka Krátila

Nacházíte se zde: