Novinky

18.03.2020

Tříměsíční tolerance pro podnikatele spadající do poslední vlny EET

Jak již Ministerstvo financí i Finanční správa v minulém týdnu opakovaně informovaly, dochází k faktickému odkladu závěrečné fáze EET nejméně o tři měsíce.

Více informací

25.02.2020

V systému EET dojde k posílení bezpečnostních prvků. Ujistěte se, že je vaše pokladní zařízení připraveno.

Nejpozději na konci prvního čtvrtletí roku 2021 přestane být systémem EET podporován šifrovací protokol TLS verze 1.1 a vybrané šifry z protokolu TLS 1.2.

Více informací

06.03.2020

Seminář EET v Brně 20. 3. 2020 - ZRUŠENO

V pátek 20. března 2020 se v brněnském hotelu Avanti měla uskutečnit další ze série konferencí s odborným metodickým seminářem s praktickými informacemi k závěrečné fázi evidence tržeb. Akce byla zrušena v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví v souvislosti s preventivními opatřeními proti šíření onemocnění COVID-19 ("nový koronavirus").

Více informací

21.02.2020

Správa pokladních certifikátů evidence tržeb je již plně funkční

Technické problémy na straně dodavatele certifikační autority EET, které znemožnily správu certifikátů pro evidenci tržeb ve webové aplikaci Elektronická evidence tržeb na Daňovém portálu, byly odstraněny.

Více informací

20.02.2020

Nedostupnost správy pokladních certifikátů evidence tržeb

V současné době zaznamenáváme technické problémy na straně dodavatele certifikační autority EET, které znemožňují správu certifikátů pro evidenci tržeb ve webové aplikaci Elektronická evidence tržeb na Daňovém portálu. Uživatelé tak nemohou např. generovat nové pokladní certifikáty.

Více informací

19.02.2020

Registrujte se na EET seminář v Brně

V pátek 28. února 2020 se v rámci Stavebního veletrhu Brno a veletrhu nábytku a interiérového designu Mobitex za účasti vicepremiérky a ministryně financí Aleny Schillerové uskuteční konference s názvem „Start závěrečné fáze elektronické evidence tržeb.“

Více informací

18.02.2020

Registrace na seminář k závěrečné fázi EET v Ostravě pokračuje

Již tento pátek 21. 2. se v Clarion Congress Hotelu v Ostravě za účasti vicepremiérky a ministryně financí Aleny Schillerové uskuteční další ze série konferencí k závěrečné fázi evidence tržeb.

Více informací

13.02.2020

Přehled zboží a služeb, na které se bude od 1. května 2020 nově vztahovat snížená 10% sazba DPH

Do snížené 10% sazby DPH se od 1. května přesouvá vodné a stočné, stravovací služby a podávání nápojů včetně točeného piva, kadeřnické a holičské služby nebo například opravy kožených výrobků. Kompletní výčet naleznete níže.

Více informací

13.02.2020

Příklady vyplnění žádosti o povolení pro evidování tržeb ve zvláštním režimu

Zvláštní režim evidence tržeb mohou využít poplatníci, kteří disponují povolením správce daně pro evidování tržeb v tomto režimu.

Více informací

12.02.2020

Průvodce pro podnikatele k závěrečné fázi evidence tržeb

Závěrečná fáze evidence tržeb se blíží. Již od 1. května 2020 začnou evidovat tržby i podnikatelé, na které se dosud tato povinnost nevztahovala. Jednoduchý návod, jak se na evidenci tržeb připravit a kam se v případě nejasností obrátit, naleznou podnikatelé v informační brožuře Ministerstva financí „Průvodce pro podnikatele“. Brožura je volně ke stažení.

Více informací

Nacházíte se zde: